Четвер
21.11.2024
17:23
Форма входу
Пошук
Календар
«  Листопад 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930
Архів записів
Наше опитування
Оцените мой сайт
Всього відповідей: 114
Міні-чат
Друзі сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Тульчин

Музеї міста


МУЗЕЙ – КВАРТИРА  МИКОЛИ ДМИТРОВИЧА ЛЕОНТОВИЧА

 

       У грудні 1977 року, з нагоди 100-річчя з дня народження видатного композитора М.Д.Леонтовича в м. Тульчині відкрито музей-квартиру. Перед входом до приміщення – меморіальна дошка з написом: “В цьому будинку в 1908-1921 роках жив і працював композитор М.Д.Леонтович”.

      Коли були жива донька композитора Галина Миколаївна Леонтович, музей складався з меморіальної кімнати та кімнати, яка розповідала про творчий та життєвий шлях композитора. Саме Галина Миколаївна зберегла та передала музею багато особис-тих речей батька. Особливо унікальним експонаттом було і залишається форте-піано композитора.

      Коли померла донька композитора, то і інші кімнати будинку були передані для музею.

Особистий камертон Миколи Дмитровича

     У затишних кімнатах музею-квартири, диригентська паличка та інші особисті речі Леонтовича, диван, робочий стіл, ноти незакінченої опери “На русалчин Великдень”.

    

Інтер’єр музею Леонтовича: Робоча кафедра, робочий стіл і робочий інструмент композитора

Кімната композитора

 

    На стендах за склом вітрин чимало документів та фотографій, котрі відтворюють життєвий і творчий шлях композитора.

 

В музеї-квартирі

       Тульчин став основним місцем життя та творчості Миколи Дмитровича, тому що компози-тор пробув тут з 1900р. по самий рік своєї смерті, 1921-й. В Тульчині композитор працює вчителем музики в жіночому єпархіальному училищі.

   

    В експозиції музею особисті речі єпархіалок і святковий одяг, грамоти та документи.

         Відвідувачі музею на знак щирої любові до композитора схиляють голови перед його бюстом, подарованим тульчинцям видатним скульптором Галиною Кальченко.

     Уже стало традицією щороку в день народження композитора в музеї-квартирі проводити “українські вечорниці”. В святковий день до музею приходять учасники хорової капели, заснованої М.Д.Леонтовичем, представники місцевої інтелігенції, студенти та школярі.

     Атмосфера на “вечорницях” завжди особлива. Чарівний спів пісень Леонтовича змінюється декламуванням віршів про композитора. Почесними гостями на “вечорницях” були талановита співачка України Ніна Матвієнко, хор хлопчиків зі Львову “Дударик”, заслужений співак України Станіслав Городянський. Відвідали музей поет І.Грач, письменник М.Жулинський, заслу-жений артист України П.Муравський. Численні делегації з різних куточків нашої країни, іноземні гості з Канади, Німеччини, США, Франції, Польщі.

 

    

      Незабутні враження залишаються у гостей та відвідувачів музею. Про це свідчать записи в книзі відгуків.

     “Велика вдячність і шана Тульчинській землі і її людям, що бережуть для нас і нащадків пам’ять про народного великого співця Поділля...”.

     “Леонтович і фольклор – то є вічне єднання і вічний розвиток язичницьких джерел творчості і європейської культури. Дай, Боже, берегти це джерело Вічності”.